Biuletyn Informacji Publicznej   Zwiazek Harcerstwa PolskiegoZwiazek Harcerstwa PolskiegoChoragiew Łódzka ZHP

"Odznaka Zasłużonego dla Hufca Łódź-Polesie podczas Zjazdu Hufca"

W najbliższych dniach odbędą się obrady kapituły Odznaki Zasłużonego dla Hufca Łódź-Polesie i Honorowej Odznaki Zasłużonego dla Hufca Łódź-Polesie. W sobotę 24 października odbędzie się Zjazd Hufca Łódź-Polesie, będzie to okazja do wręczenia ewentualnych odznak. 

Zachęcamy do zgłaszania kandydatur w celu nagrodzenia wieloletniej pracy naszych instruktorów.

Osoby chętne zgłosić kandydatów do odznaki proszeni są o przesłanie wniosków do czwartku 22 października do godz. 13:00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo wniosek na Honorową Odznakę na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przypominam, że do kandydatury drużynowego potrzeba dwóch opinii: Komendanta Szczepu oraz Namiestnika.
Tak samo kandydat działający zarówno w szczepie jak i w jednym z zespołów hufcowych potrzebuje dwóch opinii: Komendanta Szczepu oraz Szefa Zespołu. 

Wyciąg z regulaminu:

Odznaka w stopniu srebrnym przeznaczona jest dla drużynowych zuchowych, harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych pełniących swoją funkcję przez okres co najmniej dwóch lat, którzy prowadzą drużynę w wyróżniający się sposób, czego dowodem jest stan i jakość działania drużyny (wniosek opiniowany przez namiestnika) oraz postawa i zaangażowanie samego drużynowego, jak również dla instruktorów działających na poziomie szczepu, pełniących swoją funkcję przez okres co najmniej dwóch lat, wypełniających swoje obowiązki wyjątkowo sumiennie, swoją pracą silnie wspierających szczep i umożliwiających mu sprawne funkcjonowanie (wniosek opiniowany przez komendanta szczepu).

Odznaka w stopniu złotym przeznaczona jest dla instruktorów zarządzających zespołami instruktorskimi lub wchodzących w ich skład (komendy szczepów, zespoły hufcowe), pełniących funkcję na poziomie hufca nie krócej niż przez okres trzech lat, wyróżniających się postawą i zaangażowaniem, odnoszących sukcesy w pracy, realizujących samodzielne przedsięwzięcia i doskonale wywiązujących się ze ściśle określonych obowiązków (wniosek opiniowany przez szefa zespołu lub – w przypadku szefa zespołu – przez komendę hufca). 

W zakładkach Kapituł (KOZ i KOH) znajdują się regulaminy i formularze zgłoszeniowe.

phm. Anna Omiecińska
Członek Kapituły Odznaki Zasłużony dla Hufca