Biuletyn Informacji Publicznej   Zwiazek Harcerstwa PolskiegoZwiazek Harcerstwa PolskiegoChoragiew Łódzka ZHP

Wiosenny biwak namiestnictwa

22 marca 2014 roku odbył się biwak namiestnictwa żeńskiego. Miejscem w którym miałyśmy się spotkać był przystanek MPK. Kiedy podjechał autobus każda z nas wzięła swój bagaż i rozpoczęła się podróż do Kwiatkowic.

Po odłożeniu plecaków przebrałyśmy się w mundury i wyszłyśmy na zajęcia z Anią Kobalczyk. Z początku dowiedziałyśmy się co to jest służba i jak ją należycie pełnić, a kolejnym zadaniem było znalezienie swojego pola działania. Podzieliłyśmy się na grupy i wyruszyłyśmy do miasta. Naszym zadaniem była pomoc innym oraz ułożenie harmonogramu.

Jedna z grup udała się do sołtysowej przez co dowiedziała się o historii tego miasteczka. Była również na cmentarzu przez co wypełniła służbę pamięci. Druga odwiedziła kościół i pomagała w uporządkowaniu terenu wokół budynku. Po powrocie podsumowałyśmy nasze zadania i okazało się, że dosyć spora liczba osób nie wierzy w bezinteresowną pomoc jednak są i tacy którzy czują potrzebę odwdzięczenia się za wykonane zadania.  Zarówno pani sołtysowa jak i ksiądz porozmawiali z nami, poczęstowali cukierkami i herbatą.

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu grantowego 2012/2013

W ubiegłym roku harcerskim 2012/2013 po raz pierwszy ogłoszony został w namiestnictwie konkurs grantowy. Dofinansowanie na swoje działania programowe otrzymały wtedy dwie drużyny - 31 ŁDH oraz 54 ŁDH. W obu przypadkach pieniądze te zostały wykorzystane na organizaję biwaków drużyn. Poniżej przeczytać możecie relację drużynowych. Być może zainspiruje was to do organizacji waszych biwaków lub zachęci do udziału w tegorocznym konkursie.

phm. Anna Omiecińska
namiestniczka harcerek

Czytaj więcej...

Zbiórka Namiestnictwa Harcerek - stopnie i sprawności

Namiestnictwo Harcerek zaprasza na zbiórkę dotyczącą pracy ze stopniami i sprawnościami w drużynie - 18 listopada o godz. 18.00 w hufcu.

phm. Anna Omiecińska
Namiestniczka Harcerek

Czytaj więcej...

Poleski Sejmik Zastępowych

Drogie Drużynowe i Drodzy Drużynowi!

Zapraszamy serdecznie Waszych Zastępowych i Zastępowe na Poleski Sejmik Zastępowych!

To świetna okazja, żeby dać się sprawdzić doświadczonym zastępowym, zachęcić do rozwoju świeżych młodych wodzów, zmotywować ich przed LHZ-em, obozem i podziękować za ciężki rok pracy! :) Sejmik, to także świetna okazja na to, aby Zastępowi mogli poznać się między sobą i wymienić doświadczeniami!

Czytaj więcej...

Być kobietą - spotkanie namiestnictwa harcerek

BĄDŹ KOBIETĄ - poczuj prawdzie piękno!!!

Co oznacza to tajemnicze wyrażenie?
Do kogo jest adresowane?

Z pięknem kojarzy się coś niezwykłego, krajobraz, sztuka, malarstwo cenna biżuteria i oczywiście kobieta.
Wyrażenie „Poczuj dotyk piękna” może być kierowane zarówno do zapatrzonego w piękną kobietę mężczyzny, jak i do kobiety, która chce pięknie wyglądać.

Czytaj więcej...