Biuletyn Informacji Publicznej   Zwiazek Harcerstwa PolskiegoZwiazek Harcerstwa PolskiegoChoragiew Łódzka ZHP

Dowody Zbrodni 2014 - Detektywistyczna gra wędrownicza

Od kilku tygodni w kilku miastach w całej Polsce dochodzi do zatruć wody pitnej. Możliwe, że za zatruciami stoi grupa przestępcza, nie wyklucza się ataku terrorystycznego. Policja na razie nie znalazła powiązań między przypadkami. Ostatnie największe zatrucie miało miejsce w Łodzi. Ekipa śledcza i grupa techniczna zalazła tylko szczątkowe informacje.
Policja zdecydowała się na wprowadzenie do śledztwa ekip z zewnątrz. Wszystkie chętne ekipy proszone są o zgłaszanie się na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Attachments:
FileFile size
Download this file (gazeta.jpg)gazeta.jpg129 kB

Czytaj więcej...

Dowody Zbrodni 2014

W różnych częściach kraju doszło do zatruć wody pitnej. Czyszczenie zbiorników wody pitnej trwało nawet trzy dni. Policja podejrzewa celowe działanie, możliwe na tle terrorystycznym. Ostatnie takie zatrucie miało miejsce w Łodzi. Sprawcy działają bardzo skutecznie, gdyż ekipa kryminalistyczna z działem technicznym znalazła tylko szczątkowe ślady.
Policja w Łodzi poszukuje dodatkowe ekipy śledcze, które zechcą pomóc złapać sprawców zatruć. Ekipy śledcze proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Spotkanie wprowadzające w śledztwo rozpocznie się o godz. 9:00 w sobotę (29.XI.2014), zaraz po nim rozpocznie się indywidualne śledztwo. Zakończenie działań planowane jest na godzinę 16:00.
Spotkanie odbędzie się na komisariacie policji na ul. Olimpijskiej 9.
Ekipy śledcze powinny liczyć od 3 do 5 osób i posiadać członków powyżej 16 roku życia.
Wszelkie pytania prosi my kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piotr Wojtaszek
Komisarz śledczy

 

Wykop

Namiestnictwo Wędrownicze zachęca do udziału w biwaku wędrowniczym WYKOP. Jeśli chcesz poznać tajniki wędrownictwa ten wyjazd jest dla Ciebie. Zachęcamy wszystkich, którzy są w wieku wędrowniczym i myślą o założeniu patrolu czy drużyny wędrowniczej lub chcą się zapoznać bliżej z działaniami wędrowniczymi.

Czytaj więcej...

Dowody Zbrodni - Wędrownicza Gra Detektywistyczna

O jakie śledztwo w ogóle chodzi?: Śledztwo w Dowodach Zbrodni to harcerska gra detektywistyczna. Zadaniem patroli jest rozwiązanie sprawy kryminalnej, która miała miejsce około 30 lat temu! Od czasu zbrodni minęło mnóstwo czasu, co spowodowało zatarcie się najważniejszych śladów. Ekipy śledcze czeka ciężka praca przeszukania archiwalnych papierów i teczek, znalezienia potencjalnych świadków, nowe technologie w laboratorium pozwolą zbadać to czego nie mogli śledczy w latach 80. XX w.

Attachments:
FileFile size
Download this file (plakat 1.jpg)Gazeta „Trybuna Ludu”2275 kB

Czytaj więcej...

IronMan 2013 już 22 czerwca – nie przegap okazji i zgłoś się już dziś

W czasie ekstremalnego rajdu pokonaj trzy trasy:

  • Rowerową 30 km
  • Pieszą 10 km
  • Kajakową 3 km

a zostaniesz człowiekiem z żelaza.

Czytaj więcej...