Biuletyn Informacji Publicznej   Zwiazek Harcerstwa PolskiegoZwiazek Harcerstwa PolskiegoChoragiew Łódzka ZHP

Już teraz wesprzyj POLESKĄ SZKUTNIĘ!

 

Zapraszamy do wsparcia najnowszego projektu naszego hufca - budowy Poleskiej Szkutni. Dzięki niej będziemy mogli rozwijać specjalność wodną w hufcu, uatrakcyjnić nasze działania i jeszcze lepiej realizować Misję ZHP, jaką jest 

Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.

Szkutnia, gdzie harcerze sami będą przygotowywać i naprawiać łódki, którymi później będą pływać to świetne miejsce do kształtowania charaterów. Zapraszamy do wsparcia tej idei! Wystarczy oddać głos (najlepiej codziennie!) na nasz projekt w ramach V edycji konkursu SPÓŁDZIELNIA POMYSŁÓW banku SGB.

KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ JUŻ TERAZ

phm. Tomasz Jachimek
członek komendy hufca

Szantowiązałkowy rozkład jazdy

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Szantowiązałka”
Już w pierwszy weekend 6-7 grudnia 2014 spotykamy się po raz 28 w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Kusocińskiego 116 w Łodzi.

Czytaj więcej...

Kurs przygotowujący do egzaminu na stopień Żeglarza Jachtowego

Jeśli masz ukończone 14 lat kręci Cię woda i wiatr lub zawsze snułeś marzenia o dalekich podróżach przez bezkresne oceany - zrób pierwszy krok do ich spełnienia!

Retmanat Hufca Łódź-Polesie zaprasza na kurs przygotowujący do egzaminu na stopień Żeglarza Jachtowego!

Czytaj więcej...

Zmiany w Retmanacie

27 lutego o godzinie 19:00 w siedzibie Hufca Łódź Polesie odbyła się wyborcza zbiórka Retmanatu.

Bardzo ważnym elementem spotkania był wybór nowego Retmana. Dotąd pełniący funkcję - phm. Włodzimierz Palczewski - ustąpił z funkcji. Po burzliwej dyskusji jednogłośnie przeszła kandydatura pwd. Małgorzaty Palczewskiej. Gosia jest młodym instruktorem, jest pełna energii, werwy. Ma wiele pomysłów na działania związane z żeglarstwem i nie tylko.

Czytaj więcej...

Szantowiązałka 2013

Nieważne jaki kolor munduru masz na sobie - granatowy, szary czy zielony!

Nie ma znaczenia czy umiesz śpiewać przy wspólnym ognisku czy tylko pod prysznicem!

7 grudnia 2013 roku spotykamy się wszyscy pod sceną XXVII Szantowiązałki! Chcesz pochwalić się swoim głosem, spróbować swoich sił, przyjść posłuchać i pokibicować znajomym drużynom, a może po prostu masz ochotę na najlepsze gofry w mieście - nie może Cię zabraknąć!

Czytaj więcej...