Biuletyn Informacji Publicznej   Zwiazek Harcerstwa PolskiegoZwiazek Harcerstwa PolskiegoChoragiew Łódzka ZHP

Podsumowanie: Dzień Myśli Braterskiej 2017

22 lutego harcerze i skauci na całym świecie obchodzą święto przyjaźni — Dzień Myśli Braterskiej. Ma on przypominać o podstawowym założeniu ruchu skautowego, jakim jest braterstwo wszystkich skautów świata. 17 lutego br. spotkaliśmy się w siedzibie Komendy Hufca w międzypokoleniowym gronie, by na nowo odkryć czym jest braterstwo i wspólnie świętować zbliżający się Dzień Myśli Braterskiej.

Czytaj więcej...

Dzień Myśli Braterskiej 2017

W Dniu Myśli Braterskiej zapraszamy Was do odkrywania i świętowania znaczenia więzi, które czynią nasze życie lepszym, zbliżają nas do innych ludzi, miejsc o które dbamy lub przyjaciół skautek i skautów mieszkających w różnych stronach świata.

W roku 60-lecia naszego hufca chcielibyśmy zaprosić wszystkich przyjaciół, instruktorów, drużynowych oraz przybocznych na wspólny wieczór podczas którego obchodzić będziemy właśnie ten szczególny dzień. Zapraszamy do siedziby naszego hufca 17.02 na godzinę 18:00, przewidywany czas zakończenia spotkania to godzina 20:00. Prosimy również o przesłanie na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. imiennych zgłoszeń bądź pod nr telefonu 726 286 956 do dnia 12.02.
Do zobaczenia!

Z harcerskim pozdrowieniem 
Czuwaj! 

pwd. Kamila Reszka
członek Grupy Programowej

Wigilia Instruktorska 2016

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a świąteczny czas sprzyja przemyśleniom i refleksjom.
 
To właśnie wtedy uświadamiamy sobie jak cudowne są chwile spędzone z bliskimi, jak ważny jest świąteczny stół, który nas jednoczy. W blasku Ognia z Groty Narodzenia Pańskiego, otoczeni magiczną aurą, złóżmy sobie nawzajem życzenia. I to te najpiękniejsze.
 
Komenda Hufca ZHP Łódź-Polesie oraz Grupa Programowa zaprasza 19 grudnia br. wszystkich instruktorów, drużynowych oraz przybocznych na tegoroczną Wigilię Instruktorską.
 
MIEJSCE: Uroczysko Lublinek (miejsce ogniskowe)
GODZINA: godz. 19:00
ZGŁOSZENIA: do 9 grudnia (szczepowe oraz indywidualne)
 
  • Prosimy o przyniesienie ze sobą na wigilię kubków, najlepiej termicznych.
  • Wigilia częściowo będzie odbywać się na zewnątrz, więc jeżeli ktoś ma ochotę może zabrać ze sobą koc.
  • Prosimy także o zabranie latarek, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że się mogą przydać ;)
 
Zgłoszenia szczepowe oraz indywidualne należy przesłać do 9 grudnia br. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Do zobaczenia!
 

Gala rozdania Mian Szczepów 2016

Jak zapewne wiecie nasze miasto to prawdziwa Mekka dla przeróżnych artystów. Dziedzina, którą wzięliśmy pod lupę tym razem, wpisuję się w obecny klimat miasta. Łódź niegdyś miasto włókiennicze, obecnie Stolica mody w Polsce, odbył się tutaj pierwszy polski Projekt Runway, skąd wywodzi się m.in. Maciej Sieradzky oraz miasto, w którym cyklicznie organizowany jest Fashion Week.
 
 
 
Podczas tegorocznej Gali Mian Szczepów będziemy mieli szansę zaznać modowego świata. Każdy projektant ma swój niepowtarzalny styl, tak samo jak każdy szczep w naszym hufcu jest inny. Wyraźcie siebie przygotowując pokaz składający się z minimum 3 kreacji (nie muszą być szyte przez Was, mogą być dowolne stylizacje, ważne, żeby opisywały Wasze środowisko i były w klimacie pokazu mody). Niech nasz Poleski Fashion Day będzie zwieńczeniem minionego roku harcerskiego, podczas, którego pokażecie ile pomysłów i energii macie na rok, który się właśnie rozpoczął.
 
KIEDY:
20 października 2016 r. od godz. 18.30 (spotkanie modeli o godz. 17:45)
 
GDZIE:
Miejsce podamy już niebawem
 
UCZESTNICY:
Uczestnikami mogą być działający w szczepie funkcyjni od przybocznych w górę oraz instruktorzy działający w hufcu.
Strój wieczorowy obowiązkowy ;)
 
ZGŁOSZENIA:
Prosimy o zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 października br.
 
Szczepowi proszeni są o przesyłanie zgłoszeń całymi środowiskami, natomiast instruktorzy działający w hufcu mogą się zgłaszać indywidualnie.
 
Nie może Was z nami zabraknąć!
 
phm. Monika Suchan
Szefowa Grupy Programowej
 
phm. Piotr Dziewulski
członek Grupy Programowej

Chwyć Program. Kwiecień

Druhno drużynowa! Druhu drużynowy!

Zapewne czsto zadajecie sobie pytanie: jak pracować z bohaterem drużyny? Praca z bohaterem może pomóc w kształtowaniu kierunku do jakiego chcecie dążyć, by osiągnąć wyznaczone cele wychowawcze w waszej jednostce. To jaki charakter pracy będzie dla waszej drużyny odpowiedni, może zostać podyktowany po przez życiorys bohatera jakiego imię nosi Wasza jednostka.

W tym numerze pogłębimy znaczenie bohatera w pracy wychowawczej. Tradycyjnie zaproponujemy Wam również ciekawe eventy oraz inspirujące materiały.

Czytaj więcej...